Positiv förstärkning

Vardagslydnad steg 1

Första gången på Vardagslydnad steg 1 har vi tre timmars teori och hundarna är varmt välkomna att vara med! Det är jättebra träning för dem att lära sig att koppla av bland andra människor och hundar! Ju tidigare vi börjar träna på det desto lättare går det!

Här är Mini (chihuahua), Roy´Z (riesenschnauzer), Lova (pomeranian/yorkshireterrier/tibetansk spaniel), Bowie (cairnterrier), Harry (pudel/chihuahua/tibetansk spaniel/pomeranian), Nisse (engelsk cocker spaniel) och Doriz (dvärgpudel/bichon frisé). Nästa gång kommer även Otto (yorkshireterrier/chihuahua). På den här kursen var det övervägande småhundar, ibland är det tvärtom!

Jag ser verkligen fram emot att träffa er nästa gång då ni ska få träna på kontakt, att sitta still, inkallning och förbud!

Annas Hundskola AB

Adress: Utmarksvägen 5 802 91 Gävle

Följ oss på Facebook