Positiv förstärkning

Vardagslydnad steg 1

Vad mycket man ska kunna som hund! Man ska lära sig att ta det lugnt i olika miljöer. På vardagslydnad steg 1 tränar vi på det bland andra hundar. Man ska lära sig att kunna passera andra hundar på ett trevligt sätt och man ska inte hoppa när man hälsar. Dessutom får man inte dra i koppel och man ska komma på inkallning. Träning ger färdighet och hundarna blir allt duktigare! Och de tycker att det är roligt! Bra jobbat alla hussar och mattar! 😃👏
 
Här är duktiga Lova-Li (eurasier), Wilma med sin Chiko (shetland sheepdog), Aaron (rhodesian ridgeback), Viggo (tibetansk terrier), Poppe (golden retriever), Gizzo (korthårig vorsteh), Bronson (dobermann) och Mazy (blandras från Spanien). 😃

Annas Hundskola AB

Adress: Utmarksvägen 5 802 91 Gävle

Följ oss på Facebook