Positiv förstärkning

Tillbaks efter sjukskrivning!

Nu är det full fart på kurserna efter min sjukskrivning! 😄 Det är fantastiskt roligt att träffa alla hundar och hussar och mattar igen! 😍 Jag älskar verkligen mitt jobb! 🤗 

På den här valpkursen tränade vi på hundmöten, vad är viktigt att tänka på? Vi tränade också på inkallning, hur får jag hunden att komma i alla lägen? Varför kan det vara bra med en tyst inkallning? Vi tränade även på att hälsa fint, det finns mycket man kan göra för att hunden inte ska hoppa. 

Här är Enzo (wachtelhund/gråhund), Bosse (engelsk springer spaniel), Simba (toypudel), Nisse (fransk bulldogg), Tylo (parson russel terrier), Charlie (labrador), Fille (cocker spaniel) och Elsa (wachtelhund/gråhund, Enzos syster). De var jätteduktiga! 👏 Och de tyckte det var så roligt att komma tillbaks till hundskolan efter en månads uppehåll. 😍❤️

Annas Hundskola AB

Adress: Utmarksvägen 5 802 91 Gävle

Följ oss på Facebook