Positiv förstärkning

Stor och liten tränar

imageI onsdags tränade två grupper hundmöten tillsammans under 20 minuter. Dessutom fick mattar och hussar hälsa på varandra, men hundarna skulle inte göra det! Här tränar chihuahuan Tuna och riesenschnausern Zvante.

imageDessa härliga hundar var också med och tränade: Axe (lagotto), Mio (blandras, okänt vilka), Siri (alaskan malamute), Hero (american staffordshire terrier), Karim (saluki), Benny (labrador), Niki (spansk vattenhund), Miloo (lagotto), Ville (rottweiler), Twix (pumi), Elza (american staffordshire terrier) och Stella (labrador).

imageDet är åtta hundar i fortsättningskursen i vardagslydnad (steg 2) och sex hundar i den avancerade kursen i vardagslydnad (steg 3), så det var 14 hundar totalt som tränade tillsammans under dessa 20 minuter! Ganska maffigt! Och vad roligt att det är så många olika hundar!

imageNi var verkligen duktiga allihop! Det var fantastiskt roligt!

imageimageimageimage

Annas Hundskola AB

Adress: Utmarksvägen 5 802 91 Gävle

Följ oss på Facebook