Positiv förstärkning

Problem med hundmöten?

En kurs för dig som har problem med hundmöten börjar onsdag 26 april kl. 17.30!  Vi tränar på att passera andra hundar samt att tolerera att andra hundar får finnas utan att den egna hunden ska göra utfall, busa eller lägga sig platt mot marken. Oavsett om din hund bara vill leka eller är frustrerad i kopplet så bidrar det till att göra promenaden olustig. Och det ska ju vara roligt att gå ut och gå!

Den här kursen passar även dig, som inte kan gå en vanlig kurs eftersom din hund inte tolererar andra hundar.

Kursen är på fyra tillfällen: Onsdag 26 april kl. 17.30- ca 20.30, onsdag 3 maj kl. 19.15-20.45, onsdag 10 maj kl. 19.15-20.45 och torsdag 25 maj kl. 15.00-16.00 (Kristi himmelsfärds dag – röd dag).

Plats: Första gången är i och vid min lokal på Utmarksvägen 5 i Gävle och tre gånger är vid högskoleområdet i Gävle. Vi är på olika ställen varje gång för att göra det så lite kurslikt som möjligt.  Din hund ska lära sig att fungera överallt.

Anmäl via hemsidan. Varmt välkommen!

Annas Hundskola AB

Adress: Utmarksvägen 5 802 91 Gävle

Följ oss på Facebook