Positiv förstärkning

Nya kurser ligger nu på hemsidan!

Alla kurser hålls i min rumsvarma lokal i Gävle!

Vardagslydnad steg 2 börjar 20 november

Tider: tisdagar 20 november – 18 december kl. 17.30-19.00 samt tisdag 8 januari kl. 17.30-19.00.

Vardagslydnad steg 2 passar dig som gått antingen en valpkurs eller vardagslydnad steg 1 med din hund. Vi tränar inkallning, gå fint i koppel, fotgående, hundmöten, lösträning, hälsa fint, sitt stanna kvar, stoppsignal, ligg och förbud. Vi tränar också på att få hunden i en lugnare sinnesstämning, på att bli hanterad av annan människa osv. Det är en ren praktikkurs.

 

 

KURSNAMN                       KURSSTARTER

Valpkurs steg 1                   10 december
10 januari

Vardagslydnad steg 1         15 november
9 januari

Vardagslydnad steg 2         20 november
7 januari

Vardagslydnad steg 3         18 februari

Nose Work steg 1                8 januari
15 januari

Nose Work steg 2               16 januari

Nose Work steg 3               27 februari

Aktiveringskurs                   17 april

Skvallerkurs                        4 februari

För mer information gå in på min hemsida www.annashundskola.se Gå in under fliken ”Kurser” och scrolla ner till den kurs du vill gå, t.ex. Valpkurs. Tryck på ”Läs mer”. Då kommer mer information fram och längst ner ser du vilka datum kurserna börjar och vad de kostar.

Till höger om startdatumen står det ”Till anmälan”. När du klickar på ”Till anmälan” ser du vilka tider och datum kursen går och hur många plaster som finns kvar.

Om du vill gå kursen trycker du på ”Till anmälan” igen och fyller i dina uppgifter och betalar med kort eller swish. Då skickas anmälan in och du får per automatik mer kursinformation till din e-post.

Du är inte anmäld till kurs förrän din betalning gått igenom.

Om problem uppstår skicka ett mail!

Varmt välkommen!

Med vänliga hälsningar

Anna Pehrs (tidigare Sävelin)
hundpsykolog

Annas Hundskola AB

Adress: Utmarksvägen 5 802 91 Gävle

Följ oss på Facebook