Positiv förstärkning

Nu är lokalen klar!

På Utmarksvägen 5 i Gävle har jag min nya ljusa, fräscha lokal!

Kurslokal 140820 whiteboardDet ska bli så skönt att vara där nu när det börjar bli mörkt och kallt! Kurserna kommer att hållas både inom- och utomhus. Det går lätt att alternera.

Tänk bara vilken lyx att ha tillgång till toalett!

Lokalen är på 150 m2, en trappa upp utan hiss.

Även en del privatlektioner kommer hållas i lokalen.

 

Kurslokal 140820 Klocka

Vägbeskrivning:

Lokalen ligger på Sörby Urfjäll. När du åker Österbågen och kommer till rondellen vid Granngården så svänger du mot Sörby Urfjäll och åker rakt fram mot Gästrike Återvinnare. Vid T-korsningen tar du vänster, den vägen heter Utmarksvägen. Kör rakt fram tills du ser en skylt på vänster sida där det står ”Utmarksvägen 5 och 7”. På stängslet finns en banderoll med ”Annas Hundskola”. Sväng vänster där och efter stängslet svänger du direkt höger. Åk längs huslängan rakt fram. När längan snart är slut finns en blå dörr på vänster sida som det står ”Annas Hundskola” på.

Parkera vid kurslokalen, eller på andra sidan Utmarksvägen.

Välkommen!

Annas Hundskola AB

Adress: Utmarksvägen 5 802 91 Gävle

Följ oss på Facebook