Positiv förstärkning

Nose Work kurs börjar!

vera-jack-russel-7-man-160210-beskurenTisdag 1 november börjar en Nose Work kurs för nybörjare! Nose Work går ut på att hunden ska kunna hitta olika dofter i olika miljöer och är en fantastisk och naturlig utmaning som passar alla hundar! Genom Nose Work ges alla hundar en chans att nyttja sina naturliga instinkter! Hunden känner sig behövd och blir trött och nöjd!

Du behöver inte någon avancerad eller kostsam utrustning, så det är lätt att träna hunden i sin vardag!

Plats: I min lokal på Utmarksvägen 5 i Gävle (nära Granngården). Vi är inomhus hela tiden.

 

Tid: Tisdagar från 1 november – 6 december kl. 19.15-20.45.

För anmälan gå in på hemsidan anna@annashundskola.se Där finns även fler nya kurser utlagda!

Annas Hundskola AB

Adress: Utmarksvägen 5 802 91 Gävle

Följ oss på Facebook