Positiv förstärkning

EU:s nya dataskyddsförordning

EU:s nya dataskyddsförordning började gälla den 25 maj för att stärka den enskildes integritet. Dina personuppgifter som till exempel namn, adress, mailadress, telefonnummer och uppgifter du registrerat hos Annas Hundskola lagras på ett tryggt och säkert sätt. Mitt bokningssystem Din Kurs har adekvata tekniska säkerhetsåtgärder för att säkerställa att personuppgifter inte kan missbrukas, förloras eller förfogas över av obehöriga. De följer de regler som GDPR kräver.

Om du får utskick via mail av mig finns ditt namn och mailadress även med på en lista på MailChimp som jag använder mig av för att skicka ut nyhetsbrev. De omfattas också av den nya dataförordningen och uppgifterna är skyddade även där. Om du inte vill ha fler mailutskick från Annas Hundskola kan du när som helst avregistrera dig genom att klicka på ”unsubscribe from this list” som finns på den svarta delen längst ner i varje mailutskick.

Du kan känna dig trygg hos oss!

Annas Hundskola AB

Adress: Utmarksvägen 5 802 91 Gävle

Följ oss på Facebook