Positiv förstärkning

Duktiga på valpkursen!

Valparna har lärt sig så mycket på valpkursen! Det är fantastiskt roligt att se! De kommer på inkallning bland alla andra valpar och människor! De går fint vid husses/mattes sida när de möter hundar och de sitter fint bredvid deras fötter då de står och pratar med andra hundägare! Bra jobbat allihop! 🙂

Här sitter de fint eller söker godis i träd. Zelda (dvärgschnauzer), Orion (whippet), Printer (collie), Ellie (cocker spaniel), Edvin (lakelandterrier), Ellie (samojed), Zigge (norrbottenspets) och Oscar (springer spaniel).

Trevlig sommar och varmt välkomna tillbaks i augusti  på vardagslydnad steg 2 där vi fortsätter träna på det vi gjorde på valpkursen! Aktiveringskursen där vi tränar spår, sök, balansering och annan problemlösning i skog och mark är också rolig och nyttig för valpen/unghunden/den äldre hunden! Även Nose Work passar alla hundar: alla raser och åldrar! 🙂

Annas Hundskola AB

Adress: Utmarksvägen 5 802 91 Gävle

Följ oss på Facebook