Positiv förstärkning

Duktiga på valpkurs!

Fjärde tillfället på valpkursen tränar vi på att komma på inkallning, gå fint vid mattes/husses sida, på att kunna sitta still när matte/husse pratar med en annan hundägare. Vi tränar även på att gå fint i koppel (inte dra) när hunden går före på promenaderna och nosar och upptäcker världen. Vi avslutar med enkla, roliga aktiveringsövningar man lätt kan göra hemma i köket.

Tyra (korthårig tax), Ozac (schäfer), Atlas (fransk bulldogg), Halford (engelsk springer spaniel), Stella (flatcoated retriever), Frank (fransk bulldogg/american staffordshire terrier) och Sigge (dvärgschnauzer) blir duktigare och duktigare för var gång som går! Bra jobbat alla mattar och hussar! 👏😃

Annas Hundskola AB

Adress: Utmarksvägen 5 802 91 Gävle

Följ oss på Facebook