Positiv förstärkning

Alice är dryg tycker Crazy!

Alice 9 veckor o Crazy 9 år 150921Alice, 9 veckor börjar växa ikapp Crazy, 9 år!  Alice älskar att busa med Crazy och hon blir allt mer hårdhänt, vilket Crazy inte alls tycker om. Då fräser hon ifrån åt valpen. Gör hon det lite försiktigt så skuttar Alice mot henne igen, så Crazy får säga åt henne ordentligt för att hon ska sluta.

Crazy har en enorm social kompetens och är väldigt tolerant mot hundar. Men hon kan säga ifrån också! Det är hennes tredje labrador som hon ska uppfostra. Tidigare har hon ju fostrat både Lee, 8 år och Emmie, 2 år.

Inomhus tycker Crazy att det är toppen att inte Alice kan komma upp i soffor och sängar, för där får hon vara alldeles ifred.

Annas Hundskola AB

Adress: Utmarksvägen 5 802 91 Gävle

Följ oss på Facebook